ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8573278
*
nr 857 3278
Spegel
103 x 103
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2013
kl 19:36:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 00:10:25
1
100 kr
3/11 21:02:45
2
300 kr
4/11 15:02:42
3
300 kr
4/11 15:03:34
3
500 kr
4/11 16:19:58
4
600 kr
4/11 16:27:25
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 857 3278
Spegel
103 x 103
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 00:10:25 | 1 | 100 kr |
3/11 21:02:45 | 2 | 300 kr |
4/11 15:02:42 | 3 | 300 kr |
4/11 15:03:34 | 3 | 500 kr |
4/11 16:19:58 | 4 | 600 kr |
4/11 16:27:25 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53